مستربچ آنتی باکتریال

- Advertisement -

آنتی باکتریال (آنتی میکروبیال)

این محصول در فرایند تولید پلاستیک به کار رفته و باعث ایجاد خاصیت ضد میکروبی در پلاستیک تولید شده می­گردد. افزودن این مستربچ موجب کسب خاصیت آنتی ­میکروبیال عالی بدون تغییر رنگ و یا تضعیف خواص مکانیکی در محصول نهایی می­شود.

این مستربچ ها امکان پراکنش کامل و عدم تغییر مطلق در اندازه ذره را در فرایند تولید مستربچ فراهم می کند. به همین دلیل محتوی مواد ضدمیکروب این مستربچ‌ها با کلیه مواد پلاستیکی تا حد عالی ممزوج شده و خاصیت ضدمیکروبی کامل به آنها می‌بخشد.

زمینه های کاربردی این محصول:

  • الیاف و صنایع نساجی
  • صنایع بسته بندی غذایی و دارویی
  • کفپوش های پلیمری
  • محصولات صنایع پلاستیک مثل الیاف پلی الفینی (استر، پروپیلن(

این افزودنی به صورت پودر سفید رنگ و بدون بو می باشد که به واسطه ماهیت خنثی و غیر فعالی که دارا می باشد در اکثر ماتریس های پلیمری قابل استفاده است. این پودر در محدوده PH 4 تا ۹ قابل کاربرد است. پایداری حرارتی مناسبی داشته و تا دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد پایدار میباشد.
توزیع پذیری و قابلیت پخش عالی در ماتریس انواع رزین ها از جمله پلی استر، اپوکسی، وینیل استر، آکریلات ها، پلی یورتان، رزین های پایه آبی و غیره آن را گزینه بسیار مناسب جهت تولید انواع رنگ، چسب، کفپوش و پوشش های می سازد.
این افزودنی قابلیت کاربرد در انواع پلیمر های گرمانرم از جمله پلی پروپیلن (PP)، پلی اتیلن (PE)، پلی وینیل کلراید(PVC)، پلی استایرن (PS)، پلی یورتان (TPU)، پلی اتیلن وینیل استات (EVA)، پلی آکریلو نیتریل بوتادی ان استایرن (ABS) جهت تولید انواع محصولات تزریقی، اکستروژن، ترموفرمینگ، فیلم، فوم و غیره را دارا میباشد.

میزان مصرف پایین
با توجه به کارایی و عملکرد بالای این افزودنی میزان مصرف آن پایین بوده و به هیچ وجه بر روی خواص مکانیکی محصولات تولید شده اثر گذار نمی باشد. درصد بهینه مصرف این افزودنی بین ۰٫۲۵ الی ۰٫۵ درصد وزنی می باشد.