حضور رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان

حضور رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان

حضور شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان در رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان تهران

حضور شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان
شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان

حضور شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان در رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان تهران

دومین رویداد توسعه همکاری‌های دانش‌بنیان در رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی استان تهران در تاریخ 5 مردادماه 1401 از ساعت 9 تا 13 و در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری واقع در تهران با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی استان تهران، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و شبکه خدمات نوآوری بومرنگ برگزار شد.

 

شرکت شهرک‌­های صنعتی استان تهران، با هدف ایجاد ارتباط بین واحدهای صنعتی استان تهران و شرکت­‌های دانش‌­بنیان و فناور و همکاری آنها با یکدیگر مجموعه اقداماتی را در دستور کار قرار داده است. یکی از این اقدامات که موضوع این رویداد نیز هست شناسایی و رفع نیازمندی­‌های فنی و فناورانه واحدهای صنعتی استان از طریق توانمندی و ظرفیت شرکت­‌های دانش‌­بنیان است.

در اینجا منظور از نیازمندی‌­های فناورانه نیاز به مواد اولیه، محصولات، قطعات، تجهیزات، ماشین­‌آلات و… است که دسترسی به آنها محدود است یا واردات آنها با هزینه بالا انجام می‌­شود. همچنین بهینه‌­سازی فرآیندها و رفع عیوب خط تولید یا تجهیزاتی که تعمیرات آنها به سادگی امکان­‌پذیر نیست نیز جزء نیازهای فناورانه محسوب می‌­شوند.

در بخش ارائه نیازمندیهای فناورانه تعدادی از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌­های صنعتی استان تهران، چند نیازمندی اولویت­‌دار خود را تشریح و پرزنت کردند. نکته مهم در خصوص این نیازها که مربوط به حوزه­‌های ماشین­‌آلات صنعتی، ساخت و تولید، مهندسی مواد، مواد شیمیایی، تصفیه پساب و… هستند این است که اعلام­‌کنندگان آنها واحدهای صنعتی خصوصی مستقر در استان تهران هستند، این بدین معناست که این نیازها اولویت‌­های قطعی این کارخانه‌­ها بوده و در صورتی که شرکت‌­های دانش­‌بنیان امکان رفع نیازها را داشته باشند، مدیران این کارخانه‌­ها آمادگی فوری انعقاد قرارداد تجاری با آنها را داشتند.

     بخش دوم، نمایشگاه تولیدات بار اول شرکت‌­های دانش‌­بنیان بود و منظور از تولیدات بار اول، آندسته از محصولات، ماشین‌­آلات و تجهیزاتی بود که وارداتی بوده و پیش از این در داخل کشور تولید نمی‌­شده اما اخیراً توسط شرکت‌های دانش‌­بنیان و فناوران داخلی تولید و با قیمتی به مراتب پایین­‌تر از نمونه­‌های خارجی در کشور عرضه شده است. نکته قابل توجه اینکه بخشی از این محصولات و ملزومات هنوز برای صنعتگران ایرانی ناشناخته هستند، از این رو مخاطب اصلی این بخش تولیدکنندگان و صنعتگران کشور بودند که  با بازدید از این بخش نمایشگاهی به گفتگو و تعامل مستقیم با سازندگان این محصولات و تجهیزات پرداختند.

بخش نمایشگاه قطعات، تجهیزات و ماشین‌­آلات وارادتی به منظور آشنایی شرکت­‌های دانش‌­بنیان و فناوران با تعدادی از قطعات و تجهیزات وارداتی که صنعت کشور را دچار مشکل نموده طراحی شده بود. در این بخش گروهی از صنایع و انجمن‌­های صنعتی کشور، آن­‌دسته از قطعات و تجهیزات وارداتی را که اگر در داخل کشور تولید شوند، ضمن خلق کسب­‌وکارهای جدید و سودآور موجب برداشتن باری سنگین از دوش صنعتگران می‌شوند را به نمایش گذاشته تا مخاطبان با نیازهای وارداتی کشور آشنا شوند.

مشارکت در این رویداد برای عموم علاقه‌­مندان به فناوری و نوآوری آزاد و رایگان بود، اما مخاطبان اصلی رویداد شامل سه گروه زیر بودند:

o       شرکت‌­های دانش‌­بنیان: شرکت­‌های دانش‌­بنیان احراز صلاحیت­‌شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

o       صنعتگران و واحدهای تولیدی: مدیران و نمایندگان صنایع، صنعتگران و واحدهای صنعتی

o       افراد عادی: افراد علاقه‌­مند به نوآوری و فناوری، نمایندگان سازمان­‌ها و نهادها، نمایندگان شرکت­‌های فناور غیر دانش‌­بنیان و…

حضور شرکت رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاریهای دانش بنیان
شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت
حضور شرکت رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاریهای دانش بنیان
شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت
حضور شرکت رخشان پلیمر صنعت در رویداد توسعه همکاریهای دانش بنیان
شرکت دانش بنیان رخشان پلیمر صنعت
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *